Faros bc: Η σελίδα λεύκωμα της ανδρικής μας ομάδας. Συνεντεύξεις,video,σχολιασμοί, φωτογραφίες, δηλώσεις παιχτών, άρθρα αθλητικού και Η/Ν τύπου θα παρουσιάζουν την πορεία του ανδρικού μας. Για την πλήρη ενημέρωση όλων των τμημάτων του Α.Ο.ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας: www.faros bc.gr

Βρείτε παλαιότερα άρθρα εδώ

Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου 2014

Β΄Εθνική Νότος (8η αγ.) Γ.Σ.Κύμης - Φάρος Κερατσινίου 78-70

ΓΣ Κύμης-Φάρος Κερατσινίου

Η Κύμη επικράτησε στο συγκλονιστικό ντέρμπι κορυφής του Φάρου Κερατσινίου με 78-70. To παιχνίδι ήταν κλειστό στο ξεκίνημα του, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει με 24-21 για τους γηπεδούχους, με το συγκρότημα του Ανδρέα Πολέμη να προσπερνά στο 2ο δεκάλεπτο με 29-35 στο 17'. Ωστόσο, μετά απο τεχνική ποινή που δέχθηκε μείωσε σε 31-35, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 33-39 για τους φιλοξενούμενους.
Στο τρίτο δεκάλεπτο με τρίποντο του Κατράνα η Κύμη προσπέρασε με 46-42, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 58-52. Με την έναρξη της 4ης περιόδου, η διαφορά για το συγκρότημα του Βασίλη Μπρατσιάκου έφτασε και το +10 (62-52), για να μειώσει η ομάδα μας σε 72-68 στο 39', χωρίς ωστόσο να καταφέρει να απειλήσει το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.
ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 78-70
Δεκάλεπτα: 24-21, 33-39, 58-52, 78-70
ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σέττος, Παπαντωνίου 2, Κατράνας 9 (3), Κωνσταντακόπουλος 10, Γκιζόγιαννης 7 (1), Κολώκας 6, Κακιούζης 20 (1), Λόλας 2, Σιαμανδούρας, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 5, Μιλόσεβιτς 17 (1).
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 6, Μοσχοβίτης 11 (3), Κουντουράς 8, Χανιάς, Στογιάνοβιτς, Κουρής 1, Σιούτης 9, Λυκογιάννης 7 (1), Μαγκουνής 2, Κατούφας 19 (1), Παπαδόπουλος 1, Κομποδιέτας 6.