Faros bc: Η σελίδα λεύκωμα της ανδρικής μας ομάδας. Συνεντεύξεις,video,σχολιασμοί, φωτογραφίες, δηλώσεις παιχτών, άρθρα αθλητικού και Η/Ν τύπου θα παρουσιάζουν την πορεία του ανδρικού μας. Για την πλήρη ενημέρωση όλων των τμημάτων του Α.Ο.ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας: www.faros bc.gr

Η Επίσημη Σελίδα της Ανδρικής μας Ομάδας

Βρείτε παλαιότερα άρθρα εδώ

Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου 2015

Ιστορική νίκη για το Φάρο Κερατσινίου

Η ομάδα μας επικράτησε του Κολοσσού Ρόδου με σκορ 70-66 για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος στο Κλειστό του Κερατσινίου. Πρόκειται για μια ιστορική νίκη καθώς είναι η πρώτη φορά που κέρδισε ομάδα της Α1 κατηγορίας. Ο Φάρος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ έως τη λήξη του ημιχρόνου, με την εξαιρετική του άμυνα στο δεύτερο μισό, κατάφερε να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο προηγούμενος με σκορ 50-46. Το πάθος των παικτών του Ανδρέα Πολέμη, τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, δεν άφησε περιθώρια στον Κολοσσό να
αντιδράσει. Η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ σ'όλη τη διάρκεια του τέταρτου δεκαλέπτου, έφτασε και τους επτά πόντους η διαφορά, 67-60 1'30 πριν το τέλος). Το τελικό σκορ(70-66) διαμόρφωσε με βολές ο Μπατής.

Δεκάλεπτα: 17-18, 33-38(ημίχρονο), 50-46, 70-66

Φάρος Κερατσινίου(Ανδρέας Πολέμης): Καράμπουλας 12, Μπατής 9, Πετροδημόπουλος 10, Αγγελόπουλος 16, Κομποδιέτας 6, Κατούφας 5, Κακιούζης 3, Παπαμακάριος 4, Σκορδίλης 5.
Κολοσσός Ρόδου(Άρης Λυκογιάννης): Λαρεντζάκης 12, Μπιλλης 2, Μανωλόπουλος 6, Davis 4, Releford 16, Ahonen 10, McGhee 10, Lewis 6.